ładuję stronę

U nas kupisz na RATY

Jednostka centralna - najważniejsza część instalacji, w której znajduje się silnik urządzenia oraz zbiornik na kurz. Jednostka centralna wytwarza podciśnienie. Tę część systemu montuje się na stałe w pomieszczeniu, które ma jedną ścianę zewnętrzną, ponieważ przez nią powietrze będzie wylatywało na dwór.

Najczęściej jednostkę centralną montuje się w garażu, na strychu, w piwnicy lub w innym pomieszczeniu gospodarczym. Obsługa jednostki centralnej ogranicza się do opróżnienia zbiornika z zebranego kurzu oraz wymiany filtrów - wystarczy to zrobić kilka razy w roku.

Rury (przewody) ssące - rurami ukrytymi w ścianach (a także podłogach lub stropach) domu zebrany kurz jest transportowany od gniazd ssących do jednostki centralnej. Najczęściej rury wykonane są z wytrzymałego PVC i zakończone puszkami, do których montowane są widoczne na ścianach gniazda ssące.

Gniazda ssące - to gniazda zasilające odkurzacz, do których wpina się elastyczny wąż. Podobnie jak gniazdka elektryczne, powinny być rozmieszczone równomiernie w całym domu. Nie musi być ich jednak tak dużo - wąż (mający długość średnio 1. m) mocowany do pojedynczego gniazda powinien umożliwić odkurzenie ok. 50-100 mkw. powierzchni domu.

Akcesoria dodatkowe - w zależności od środków finansowych i potrzeb można kupić różne dodatkowe części, przede wszystkim węże i różne końcówki czyszczące, np. do czyszczenia żaluzji, klawiatury komputera czy do prania dywanów.

Zaufaj
solidności


i doświadczeniu

sprawdź nas!32 70 65 165
daikin.jpgelectrolux.jpggree.jpghaier.jpglg.jpgmitsubishi.jpgpanasonic.jpgsamsung.jpgzibro.jpg