ładuję stronę

U nas kupisz na RATY

REKUPERACJA - jest to odzyskiwanie energii termicznej w celu dalszego jej wykorzystania. Proces ten prowadzony jest w różnego typu urządzeniach (czasami zwykłych wymiennikach ciepła) zwanych rekuperatorami (lub nagrzewnicami).

Wyróżniamy kilka typów systemów wentylacji.

Najbardziej popularnym i jednocześnie przestarzałym systemem jest system naturalny (grawitacyjny), polegający na wymianie powietrza poprzez doprowadzanie świeżego lecz nie zawsze komfortowego powietrza do danego pomieszczenia lub budynku.

Każdy dom, obiekt użyteczności publicznej lub budynek przemysłowy powinien mieć sprawny system wentylacji. Najczęściej stosowana jest wentylacja naturalna. Choć spełnia one swoje zadania, nie jest wystarczająca. Budując dany obiekt należy wziąć pod uwagę to, że zastosowanie wentylacji mechanicznej jest niezbędne.

Wentylacja mechaniczna nawiewna
W wentylacji nawiewnej powietrze jest wtłaczane do pomieszczeń za pomocą wentylatorów, a odpływ odbywa się samoczynnie przez nieszczelności. Powietrze wtłaczane przez wentylator wytwarza nadciśnienie, które powoduje jednocześnie wypływ powietrza przez otwory na zewnątrz pomieszczenia.

System wentylacyjny nawiewno – wywiewny z odzyskiem ciepła oparty na rekuperatorze zapewnia odzysk ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka.

Zaufaj
solidności


i doświadczeniu

sprawdź nas!32 70 65 165
daikin.jpgelectrolux.jpggree.jpghaier.jpglg.jpgmitsubishi.jpgpanasonic.jpgsamsung.jpgzibro.jpg